سیستم آنتن مرکزی دیجیتال و HEAD END

آشنایی باسیستمهای آنتن مرکزی(دیجیتال)

در ساختمان هایی که تعداد زیادی گیرنده تلویزیونی (دیجیتال) وجود دارد (مانند هتل ها ، اپارتمان ها و برج های مسکونی) در صورتی که بخواهیم برای هر گیرنده یک (آنتن/صفحه ) مجزا نصب نماییم مشکلاتی مانند موارد ذکر شده در زیر بروز خواهند کرد:

  • - محدودیت فضایی پشت بام برای نصب تعداد زیادی (آنتن/ صفحه)
  • - هزینه بالای نصب ( آنتن/ صفحه) برای تک تک گیرنده ها و حجم سیم کشی بالا ازتمامی (آنتن ها/صفحه) ها  تا گیرنده
  • - از بین رفتن زیبایی ظاهر ساختمان و به وجود آمدن جنگلی از (آنتن ها/صفحه ها) در پشت بام
  • - حجم بالای سیم کشی (آنتن/ صفحه ها) تا گیرنده
  • - عدم ارايه سرويس و نگهداری مناسب به دليل حجم بالای كابل و(آنتن/صفحه)

با توجه به موارد ذکر شده راه کار پیشنهادی این است که از یک آنتن/ صفحه برای تمام گیرنده ها استفاده گردد و چون سیگنال در یافت شده توسط این(آنتن/ صفحه) برای تمام گیرنده ها کافی نخواهد بود لذا از تجهیزاتی برای افزایش مقدار سیگنال و توزیع آن بین گیرنده ها استفاده می کنیم.عملی کردن این راه کار با استفاده از تجهیزات سیستم ها ی آنتن مرکزی (MATV) (MASTER ANTENNA TV)(دیجیتال) انجام می پذیرد. از این سیستم ها به عنوان (CATV) (COMMUNITY ANTENNA TV) نیز نامبرده می شود.
 یک سیستمMATV مجموعه ای از تجهیزات اولیه سیگنال تلویزیونی و تجهیزات پردازش و تقویت سیگنال و توزیع آن از طریق کابل های کواکسیال بین گیرنده های تلویزیونی یا دیجیتال است و هدف از برقراری آن مهیا کردن سطح سیگنال مناسب برای هر گیرنده جهت دریافت تصویری با کیفیت و یا دیجیتال  می باشد.
 

تجهیزات ساختمانی
تجهيزات هتلی

دریافت کننده دیجیتال HEADEND

  • قابليت دريافت 1 تا 40 كانال دیجیتالSD  و HD  بنا به درخواست  و تزریق کانالها دریافت شده به سیستم آنتن مرکزی بصورت DVB-T  , قابل دریافت توسط گیرنده های دیجیتال و (Set Up Box )
  • قابلیت دریافت و توزیع کانالهای دیجیتال SD و HD ارسالی از آنتن شبكه سراسري و تزریق به سیستم آنتن مرکزی  

 
در این سيستم تمامي برنامه و كانال هاي دريافتي اعم از شبکه سراسری و کانالهای بین المللی  مدوله و تقويت  شده و به سيستم آنتن مركزي تزريق ميگردد.  از اينرو تمامي كانال هاي مورد درخواست كارفرما و كانال هاي شبكه هاي محلي در تمامي تلويزيون هاي هتل ، سازمان آموزشي، بيمارستان و.... با كيفيتي بي نظير در کنار هم قابل دريافت و مشاهده خواهد بود.

مدولاتور تک کانال HDMI به DVB-T

این محصول بهترین انتخاب برای تزریق تصاویر دوربین های مدار بسته به سیستم آنتن مرکزی و مشاهده تصاویر بصورت  DVB-T از طریق  گیرنده های دیجیتال SET UP BOX میباشد